לפרטים נוספים וקביעת פגישה התקשרו
058-665-7273
או השאירו פרטי התקשרות וניצור עמכם קשר

פרטיך נקלטו, ניצור עמך קשר בהקדם

הדרכות שינה

שינה טובה ונינוחה חשובה להתפתחות תקינה של תינוקות ופעוטות, וגם לתפקוד של ההורים שלהם - אתן/ם. יקיצות במהלך הלילה הן טבעיות לחלוטין, אולם הקושי לחזור ולהירדם ללא סיוע, עלול להיות מאתגר מאוד. תלות של תינוק/ת או פעוט/ה בסיוע במהלך הלילה, מפחיתה את יעילות השינה של ההורים באופן שעשוי להיות לא מותאם למציאות חיינו, משום שאנו נדרשות/ים לתפקד באופן מיטבי לאורך כל שעות היום.


התפשטות תחום ייעוצי השינה הובילה לבלבול גדול בנושא, שמעצים את החרדה לשלומם של תינוקות. במקביל משווקות שיטות "קסם" רבות שמבטיחות 100% הצלחה במעבר מלילה רצוף התעוררויות, בכי והנקות, ללילה "שלם" רצוף שינה. ייעוץ מקצועי מתחיל בהבנה שאין ולא תהיה "שיטה" אחת שהיא הטובה והנכונה, משום שכמו בכל סוגיה בהורות - גם כשהעקרונות המנחים ברורים, חשוב שאופן היישום שלהם יהיה מותאם לצרכי כל בני ובנות המשפחה. אין משפחה אחת שהיא זהה לאחרת, ואין התנהלות אחת שמתאימה לכל המשפחות ולכל התינוקות. גם כאשר התנהלות מסוימת מרגישה יעילה, היא עלולה פחות להתאים עם הגיל וההתפתחות.

את הייעוץ שלי אני מתאים באופן אישי למשפחה שלכן/ם. איני מציע "שיטה", אלא גישה הוליסטית שלוקחת בחשבון היבטים פזיולוגיים (מוח וגוף), ופסיכולוגיים (קוגניציה ורגש). מטרתנו תהיה להכיר את צרכי התינוק.ת/פעוט.ה, כך נוכל לבחור בהתנהלות שתסייע לנו תת להן/ם מענה מותאם, נרחיב את חוויית הרוגע, ונאפשר שינה טובה יותר ביום (להן.ם) ובלילה (לכולכן.ם).

על התהליך

המטרה העיקרית בתהליך היא הובלת התינוקות/פעוטות להפנמה שהירדמות מתרחשת "מבפנים", כך שבהדרגה פוחת הצורך שלהן/ם בסיוע.
תהליך הדרכה בנושא שינה מבוסס על רצף פגישות אחת לשבוע. התהליך מתחיל בפגישת הכוונה ראשונית, וממשיך בפגישות מעקב שבועיות בהתאם לצורך, עד ההגעה למטרות אליהן אנחנו שואפות/ים. 

בפגישה הראשונית התחיל בהיכרות, נשוחח על האתגרים, נרחיב בהבנת הסיטואציה והשגרה, ונגבש יחד את מטרות התהליך. בהמשך נשוחח באופן מסודר על ההיבטים החשובים לשינה בהתאם לגיל התינוק/פעוט שלכן/ם, ונבחר יחד את הדרך היעילה ביותר עבורכן/ם - יצאנו לדרך!
בכל פגישה נקבע את היעדים וההתנהלות הרצויה ונחדד סוגיות רלוונטיות, הכל בהתאמה למצב בו אנחנו נמצאות/ים ולתגובות התינוק.ת. 
לכל אורך התהליך נבחן את ההתקדמות שלנו, ונתאים את המשך וקצב ההתקדמות בצורה המיטבית המותאמת לכן/ם.

 
השאיפה שלי תהיה לסייע לכן/ם להגיע אל המטרה במינימום תסכול, ובמשך זמן סביר - לרוב תוך כ 6-8 שבועות. בתהליך יעיל נצפה להתחיל לחוות בשיפור בתוך כשבועיים, כמובן בהתאם למאפייני התינוק.ת והמשפחה.

נקודות למחשבה

בהתלבטות לגבי קבלת סיוע מקצועי עולות שאלות רבות לגבי הצורך והיכולת שלנו לעשות שינוי.

 

העייפות המשפחתית הרבה, היא אחד הגורמים העיקריים לפניה לייעוץ, והיא גם הסיבה לכך שתהליך ליווי בנושא שינה הוא תהליך מורכב טכנית וגם רגשית.

 

החששות והלבטים שלנו הם טבעיים, ולכן מומלץ להיעזר באיש מקצוע אתם מרגישים בנוח איתו, עם גישתו, ועם יכולתו לקבל את הספקות שלכן/ם ולעיתים גם את הבקשות לשנות כיוון. במידת האפשר כדאי מאוד להיעזר בהמלצות של מכרים.

רוצות/ים להתלבט יחד?   מוזמנות/ים ליצור קשר טלפונית או בלחיצה כאן

פרטים טכניים

איפה?   בתקופה הנוכחית פגישות ההכוונה מתקיימות בוידאו (זום) בלבד. במקביל נקיים מעקב אחר דפוסי השינה בטבלת מעקב ייעודית.

מתי?   את פגישות ההכוונה נתאם כך שבפגישה תוכלו להיות פנויות/ים וקשובות/ים. משך כל פגישת הכוונה היא 50 דקות. הפגישה הראשונה הינה פגישה כפולה (שעה ו-40 דקות)

עלות?   עלות כל פגישה היא 500₪. עלות הפגישה הכפולה 1000₪.

אם לתחושתכן/ם אינכן/ם זקוקות/ים לתמיכה רציפה, תוכלו לקבל ממני הכוונה בנושא שינה במסגרת פגישת ייעוץ חד פעמית, ובהתאם לצורך נתאם פגישות נוספות. ניתן לקרוא כאן על תהליך ליווי פרטני.

_edited_edited_edited_edited_edited.png
_edited_edited_edited_edited_edited.png
_edited_edited_edited_edited_edited.png