לפרטים נוספים וקביעת פגישה התקשרו
052-425-8736
או השאירו פרטי התקשרות וניצור עמכם קשר

הדרכות שינה

שינה טובה ונינוחה חשובה להתפתחות תקינה של תינוקות ופעוטות, וגם לתפקוד של ההורים שלהם - אתם. התעוררויות במהלך הלילה הן טבעיות לחלוטין, אולם הקושי לחזור לישון עצמאית עלול לאתגר מאוד את התא המשפחתי. תלות של תינוק או הפעוט בסיוע במהלך הלילה מפחיתה את יעילות השינה של ההורים באופן שעשוי להיות לא מותאם למציאות חיינו, משום שאנו נדרשים לתפקד באופן מיטבי לאורך כל שעות היום.


התפשטות תחום ייעוצי השינה הובילה לבלבול גדול בנושא, שמעצים את החרדה לשלומו של התינוק. במקביל משווקות שיטות "קסם" רבות שמבטיחות 100% הצלחה במעבר מלילה רצוף התעוררויות, בכי והנקות, ללילה שלם רצוף שינה. ייעוץ מקצועי מתחיל בהבנה שאין ולא תהיה שיטה אחת טובה, משום שכמו בכל נושא אחר בהורות - גם כשהעקרונות המנחים ברורים, חשוב שאופן היישום שלהם יהיה מותאם לצרכי המשפחה כולה. אין משפחה אחת שהיא זהה לאחרת, ואין התנהלות אחת שמתאימה לכל המשפחות ולכל תינוק/ת. גם כאשר התנהלות מסוימת מרגישה יעילה, היא עלולה פחות להתאים עם הגיל וההתפתחות.

את הייעוץ שלי אני מתאים באופן אישי למשפחה שלכם. איני מציע "שיטה", אלא גישה יעילה שתאפשר לכם להבין את הצורך שלכם ושל התינוק / פעוט, ובהתאם נבחר התנהלות שתתאים עבורכם ותוביל את כולכם לשינה טובה יותר בלילה.

על התהליך

המטרה העיקרית בתהליך היא פיתוח יכולת הירדמות עצמאית אצל התינוק / פעוט.

תהליך הדרכה וליווי בנושא שינה מתחיל בפגישת הכוונה ראשונית, וממשיך במעקב וליווי שבועי בהתאם לצורך, עד ההגעה למטרות אליהן אנחנו שואפים. 


בפגישה נתחיל בהבנת המצב עימו אתם מתמודדים, ונגבש יחד את מטרות התהליך. בהמשך נשוחח באופן מסודר על ההיבטים החשובים לשינה בהתאם לגיל התינוק/פעוט שלכם, ונבחר יחד את הדרך היעילה ביותר עבורכם - יצאנו לדרך.

מעקב וליווי - לאחר הפגישה נהיה במעקב רציף, כך שאמשיך לתמוך ולכוון אתכם עד ההגעה אל היעד. נבחן את ההתקדמות שלנו, נדייק את המענה לתינוק/פעוט, ונתאים את המשך התהליך והקצב שלו בצורה המיטבית המתאימה לכם.
 

השאיפה שלי תהיה לסייע לכם להגיע אל המטרה במינימום תסכול, ובמשך זמן סביר - לרוב תוך שבועות ספורים. בתהליך יעיל נצפה לראות שינוי משמעותי בתוך מספר ימים ועד שבועיים, כמובן בהתאם למאפייני התינוק והמשפחה.

נקודות למחשבה

בהתלבטות לגבי קבלת סיוע מקצועי עולות שאלות רבות לגבי הצורך והיכולת שלנו לעשות שינוי. במיוחד בשל העייפות הרבה - תהליך ליווי בנושא שינה הוא תהליך מורכב טכנית וגם רגשית. החששות והלבטים שלנו הם טבעיים, ולכן חשוב להיעזר באיש מקצוע אתם מרגישים בנוח איתו, עם גישתו, ועם יכולתו לקבל את הספקות שלכם ולעיתים גם את הבקשות לשנות כיוון. במידת האפשר כדאי מאוד להיעזר בהמלצות של מכרים.

רוצים להתלבט יחד?   אתם מוזמנים ליצור איתי קשר טלפונית או בלחיצה כאן

פרטים טכניים

איפה?   פגישת ההכוונה הראשונית תתקיים בקליניקה או בוידאו, לשיקולכם. המשך המעקב יתקיים לרוב בקבוצת ווטסאפ פרטית.

מתי?   על מועד פגישת ההכוונה הראשונית נקבע כך שבפגישה תוכלו להיות פנויים וקשובים. משך פגישת ההכוונה הראשונית הוא שעתיים.

עלות?   פגישת ההכוונה הראשונית 1,000 ש"ח.

עלות המעקב והליווי הינה 150₪ לשבוע.

אם לתחושתכם אינכם זקוקים לתמיכה רציפה, תוכלו לקבל הכוונה בנושא שינה במסגרת פגישות הדרכה פרטנית בקליניקה, ולהתקדם בהדרגה ובהתאם לצורך שלכם מפגישה לפגישה. ניתן לקרוא כאן על תהליך ליווי פרטני.